שבת שלום ובקשה בצידה...

מיקה21

New member
../images/Emo140.gif שבת שלום ובקשה בצידה...

שלום אין לי מושג אם זה המקום אבל לתחושתי אולי לפחות זה מקום להתחיל. אני מחפשת עבור אבא שלי קבוצה שעוברת תהליכי תיקשור/התפתחות יחד. אבל הדרישה החד משמעית שלו היא שקבוצה זו תתנהל ללא שום מעורבות כספית. ולקצת רקע - בצעירותו, אבי היה לפני שנים רבות בקבוצת תקשור במשך מספר שנים בחו"ל, הוא עבר חוויות רבות, כשאימי היתה בהריון איתי (אני השלישית) הוא קיבל מסר חזק שעליו להפסיק לתקשר ולהשקיע במשפחתו. ויום אחד הוא יקבל מסר שהוא מוזמן לחזור. בשנים האחרונות אבי עבר טלטלות פיזיות ורגשיות עצומות ונמצא בתהומות אינסופיים. אני עכשיו כבר אם לשלושה ילדים ופתאום הבנתי שעליו לחזור לתחום הנ"ל ואולי שם ימצא מעט נחמה. ניסיתי למצוא מקום מתאים שבו יוכל לחזור לתחום, אולם כל מה שמצאתי היה בתשלום, ולכן הוא דחה זאת על הסף. הוא טוען באופן חד משמעי ומפורש שמי שלוקח כסף בתחומים אלו סימן שזה עבור בצע כסף ולא ברמה רוחנית אמיתית וכנה האם למישהו כאן יש ידוע על קבוצה שמתכנסת יחד וחוווה חוויות רוחניות ללא כל תשלום? או אולי יכול לתת לי מידע היכן לחפש? תודה על ההקשבה שבת שקטה ושלווה לכולם. מיקה.

מיקה שלום

לשאלתך, אתחיל בזה שביורגונומי איננו תקשור אך למרות זאת אין לי שום התנגדות לדון כאן בעניני תקשור וענינים אחרים. דברייך האלו בי מספר תהיות; אם אבא קיבל מסר שעליו להפסיק לתקשר, האם הוא קיבל מסר שהוא צריך להתחיל מחדש? עצם המסר תמוה בעיניי , תקשור הוא דבר שקיים בכל אחד ומסר שכזה משול לאדם שמקבל מסר להפסיק לדבר. את מקווה שאבא ימצא נחמה בקבוצת תקשור, הסבירי כוונתך, מהי קבוצת תקשור, מה מטרתו של אביך בתקשור? האם כוונתו לשבת בחברה של מעלה אוב בצוותא או שהוא מחפש מקום כדי ללמוד טכניקות ? לגבי תשלום, קבוצות למידה מונחות בכל תחום מעסיקות מנחה, מקום והוצאות אחרות כמו כן אנשים שנותנים מזמנם כדי להעביר ידע או לאמן אחרים לעיתים עושים זאת לפרנסתם. ובלי ועם קשר-לעניות דעתי על שירות שמקבלים יש לתת תמורה. אולי אני טועה כאן -מוכן לשמוע דעות של אחרים. קבוצות רוחניות- "קבוצות רוחניות שמתכנסות יחד לחוויה רויחנית ללא כל תשלום", כן מכיר לא מעטים; בבכל בית כנסת כמעט מתכנסים תלמידים ואורחים לשיחות תובנה רוחנית עם הרב. ישנן ישיבות לא מעטות בהן יושבים בחברותא ודנים ומתפתחים ברוח. מקומות כמו הפורום הזה ופורומים רבים בתפוז הינם קבוצה שמתכנסת, דנה, חוקרת, מייעצת אף מתקשרת ביחד (ללא כסף) אביך מוזמן לפורום זה ולאחרים (אשמח לתת לו רשימת מומלצים) ולהצטרף לקבוצה. מקווה שעזרתי.

למעלה