הטלת ביצים אצל תרנגולות בלאדי

הטלת ביצים אצל תרנגולות בלאדי

קודם רציתי לדעתי האם התרנגולות אצלי אמורות כבר להטיל ביצים ואם כן אז כמה? אם גם תוכל לפרט בנות כמה הן. ובכלל כמה בלאדי בוגרות מטילות? תודה.

שלום

התרנגולות שיש לך לדעתי - כפישהתמונות מראות הן צעירות! ולכן ההטלה תהיה פחות זמינה התרנגולת בדרך כלל מתחילה להטיל מגילאים של 5חודשים וחצי עד ל 7 חודשים! ואז עד גיל שנה היא מטילה כול יומיים ביצה בדרך כלל! זה כמובן תלוי במזון שנותנים להם תצפה לביצה עוד שבוע -או יותר! כי הן צריכות גם להתרגל לבית! שים תיבות הטלה מרובדות! זה יעזור גם יש סיכוי שגם התרנגולת שיש לך הם בלדי ננסי! מין גרסת בנטם ! אז המצב משתנה ויש סיכוי שהן בוגרות יותר ויתחילו להטיל עוד השבוע! לקביעת גיל אני אצטרך פיזית לראות את התרנגולת רק ככה אפשר לדעת בלדי בוגרות מטילות כול יום ביצה! כול השנה כמעט! למעט בחורף ובסתיו כאשר מזג האוויר מתשנה וקר אחוז ההטלה יורד! כלומר אם היו לך כול יום 5 ביצים תמצא כול 3 ימים אולי ביצה!! אצלי שנה שעברה לא הטילו במשך כחודש! אבל אחרי שמזג האוויר התחיל להתחמם הם הטילו בשפע!

אגב איך יודעים מה ננסיות או לא?

למרות שכשהחזקתי את התרנגול הוא הרגיש לי ביד די גדול אז לא יודע מה להגיד אבל ננסי הוא לא נראה לי
נ.ב. אם אתה ממש רוצה לבדוק אותן פיזית אתה מזומן בשמחה

תודה....

אם אהיה באיזור אודיע מראש! ננסי זה גרסת בנטם - כלומר קטן! אז אם ראיתה תרנגול בלדי תראה שהוא גדול יחסית תרנגול ננסי זה משהו כמו קילו עד 2 קילו והוא קטן יותר פיסית! תחכה עוד שבוע ותבדוק ותראה אם יטילו או לא אם הוא מזווג רוב הסיכויים שהוא ננסי או מתבגר צעיר

תתחדש אתה אדום ../images/Emo13.gif

בקשר למשקל אין לי מושג אמרת שגם יתכן שהוא מתבגר צעיר אגב הבנטם נפוצות? או שאנשים מוכרים את זה חופשי? אגב אני אמור לקבל מחר עוד תרנגולת במקום הזכר שהחזרתי הוא לא ממש הספיק להיות אצלי הרבה בשביל להזדווג

חח עכשיו שמתי לב!!

כמו שאמרתי שאצטרך לראותם פיזית! מחר אני אראה לך כמה תרנגולות פרגיות - צעירות מאצלי ואתה תראה כמה שהן נראות בוגרות! אבל אם הכרבולת אדומה כמו שבתמונה סימן שהיא הגיעה לגיל התבגרות! הזכר כמו שאמרתי נראה צעיר! מחר אתן לך תשובה באי סי ונראה אם הן בוגרות או לא

nogen

New member
הטלת ביצים

שלום לך אלרונד דבר ראשון התרנגולות שלך נראות לי בגיל של חצי שנה דבר שני תרנגולת מטילה כל 36 שעות בממוצע ביצה ליומיים לדעתי זה לא תלוי במזון אלה בסוג התרנגולת התרנגולת שלך לא נראות לי ננסיות אלה בלאדי פשוטות גם לי יש 3 כאלה במקרה שלך אם יתחילו להטיל עכשיו אתה תוכל למשוך אותם לתוך החורף כי ברגע שתיקח מהם את הביצים אז הם ימשיכו להטיל . רצוי שתשים להם תיבות הטלה כדי שיהיו מקומות הטלה מרכזיות אתה החזרת את הזכר אז כנראה שלא יהיו לך אפרוחים. ההטלה לא תלויה במזון בד"כ זה תלוי בעונה כי תרנגולת מטבעה להטיל כשמזג האוויר מתחמם וכשיש הרבה אוכל מה שבחורף אין לתרנגולות יש תקופה של כחודשיים שהיא נמצאת בתקופת השרה של נוצות ואז היא גם כן לא מטילה ולאחר אותה תקופה היא שבה להטיל בצורה סדירה לדעתי בכלוב כמו שלך הם יכולות להתרבות יופי במידה ויש זכר מקווה שעזרתי "תבושרו במחילה סליחה וכפרה"

כרמית46

New member
אח שלי תעזור לי דחוף

למה כתבת החזרת את הזכר אז כנראה שלא יהיו לך אפרוחים?? יש לי לול עם זוג הולנדי וערבייה ההולנדית מטילה כל יום ביצה אבל אני רוצה שהיא תידגור והיא לא דוגרת מה לעשות כדי שתידגור?

למעלה